Kobiety grają z nami!

LEX Kancelaria Słomniki jako ambitny projekt długofalowy mający wprowadzić do miejscowości profesjonalizm oraz cały system działania nie poprzestaje jedynie na drużynie męskiej. Dlatego zgłosiliśmy zespół do tegorocznych rozgrywek I Ligi Kobiet ( drugi poziom rozgrywkowy ). Uczestnictwo w tych rozgrywkach pozwoli nam być częścią większego projektu, który ma na celu budowanie Polskiego futsalu w wykonaniu kobiet. Po tym jak trawiasta piłka nożna z udziałem pań zaczęła być traktowana poważnie przez kluby, czego najlepszym przykładem jest obecny mistrz Polski - Medyk Konin walczący z powodzeniem w Lidze Mistrzów kobiet, nadszedł czas na rozwój kobiecego futsalu. Jako LEX Kancelaria chcemy wziąć czynny udział w tym przedsięwzięciu.

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił tegoroczne rozgrywki pierwszej ligi rozegrać w czterech podgrupach zwanych makroregionami. Nasze województwo małopolskie zostało połączone z podkarpackim, lubelskim oraz świętokrzyskim. W rozgrywkach przeprowadzanych systemem mecz i rewanż przyjdzie nam rywalizować z zespołami : Prądniczanki Kraków, Bronowianki Kraków, LKS Naprzód Sobolów oraz UKS Jedynka Krzeszowice. Pierwsze spotkania zaplanowane są na 19-20.11.2016r. Mecze będą odbywać się w weekendy za wyjątkiem dwóch kolejek, które zgodnie z zarządzeniem PZPN-u mają odbyć się w środę. Wynika to z faktu, że nasz makroregion oraz Śląsko - Lubuski ma o jedną drużynę więcej niż pozostałe a termin zakończenia rozgrywek ma być identyczny dla wszystkich uczestników.

W fazie makroregionów każda drużyna rozegra osiem spotkań, jednak na tym emocje się nie kończą. Najlepsze dwie drużyny z naszej ligi rywalizować będą z dwiema najlepszymi ekipami z regionu Śląsko - Lubuskiego. Z pośród tej czwórki po rozegraniu turnieju eliminacyjnego ponownie systemem każdy z każdym zostanie wyłoniona najlepsza dwójka która będzie reprezentować południową Polskę na turnieju kwalifikacyjnym do Ekstraklasy Futsalu Kobiet. Turniej z udziałem czterech zespołów ( dwie z południa oraz dwie z północy Polski ) rozstrzygnie kwestię awansów. Zwycięzca oraz drużyna z drugiego miejsca awansują bezpośrednio do Ekstraklasy a drużyny z miejsc 3-4 będą walczyć w barażach z zespołami Ekstraklasowymi.

Mimo nie dużej liczebności poszczególnych grup, najlepsze drużyny w ostatecznym rozrachunku rozegrają po czternaście spotkań co wydaje się dosyć dużą liczbą jak na dopiero raczkujące rozgrywki. Jeśli chodzi o informacje dotyczące kadry, treningów oraz sztabu zespołu to obecnie te sprawy są dogrywane. Kiedy tylko będziemy znać konkrety przekażemy je państwu na łamach naszych serwisów.