Pierwszy wyjazd - Komprachice.

Pierwszy sezon w nowych rozgrywkach to zawsze czas wielu debiutów. Tydzień temu rozegraliśmy swój inauguracyjny mecz w lidze a już jutro czeka nas pierwszy wyjazd. Los chciał że swój debiut w delegacji będziemy mieć w Komprachcicach. Jutro o godzinie 17.00 zagramy z tamtejszym Berlandem.

Podobnie jak w przypadku rywalizacji z Orłem Jelcz-Laskowice przewaga drużynowego doświadczenia i ogrania na ligowych parkietach, szczególnie pierwszoligowych jest po stronie goście. Dla naszych rywali jest to już trzeci z rzędu sezon w I lidze. Dwa lata temu zajęli oni szóste miejsce w stawce dwunastu zespołów natomiast w zeszłym sezonie zakończyli rozgrywki na najniższym stopniu ligowego podium. Wyniki oraz tabela jasno pokazują, że zespół Berlandu będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. Zgranie zespołu i znajomość realiów ligi są w przypadku tych rozgrywek niesamowicie ważne. Dodatkowo własna hala jest ich wielkim autem, w poprzednich dwóch sezonach rozegrali łącznie 22 spotkania w roli gospodarza z czego jedenaście wygrali, osiem zremisowali oraz zaledwie trzy przegrali.

Mimo bardzo trudnego wyzwania jakie czeka naszych zawodników w drużynie panują optymistyczne nastroje. Punkt wywalczony w bardzo trudnych okolicznościach w zeszłą sobotę pokazał, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z każdym rywalem i to nawet w najtrudniejszej sytuacji. Treningi w trakcie minionego tygodnia miały poprawić elementy, które w spotkaniu z Orłem nie funkcjonowały najlepiej. Trener Kocot mimo wielkiego szacunku do rywala wierzy w dobry wynik

Miłosz Kocot: W niedzielę zmierzymy się z bardzo doświadczoną drużyną z Komprachcic. W swoim składzie posiadają kilku ogranych ligowców i to nie tylko na poziomie I Ligi. Preferują oni bardzo trudny - fizyczny styl gry, spodziewamy się dużej intensywności i wielu starć bark w bark. Musimy od początku wyjść skoncentrowani na mecz i nie dać się zaskoczyć rywalom - szczególnie w pierwszych minutach gry. Dodatkowo ich atutem jest własna hala, gdzie bardzo trudno o punkty. Mimo tego jedziemy tam z nastawieniem walki i przywiezienia do Słomnik kolejnych zdobyczy punktowych - najlepiej trzech.

Berland Komprachice - LEX Kancelaria Słomniki

09.10.201r godz.17.00

Sędziowie: Łukasz Chowaniec (Małopolski ZPN) i Henryk Bąk (Śląski ZPN) oraz Marcin Filarski (Opolski ZPN) - czasowy.