Ligę czas zacząć! W sobotę gramy z Solnym Miastem Wieliczka

Już w najbliższą sobotę będzie miał miejsce wyczekiwany od dawna, można rzec od 22.04 czyli wygrania przez LEX Kancelarię pierwszej ligi, debiut w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy!

Za sześć dni o godzinie 18.00 zespół LEX Kancelarii Słomniki podejmie we własnej hali MKF Solne Miasto Wieliczka. Kibice, którzy zgromadzą się na naszym obiekcie będą świadkami nie tylko debiutu podopiecznych Miłosza Kocota w Futsal Ekstraklasie ale także derbów Małopolski!

Nasi rywale to jedenasta drużyny zeszłego sezonu FE. W dwudziestu siedmiu spotkaniach zaliczyli sześć wygranych, trzy remisy oraz osiemnaście porażek. Bilans bramkowy uzyskany podczas tych rywalizacji to 63 strzelone oraz 99 straconych bramek. Drużyna z Wieliczka już zdążyła pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową ale wycofanie się Euromastera Chrobrego Głogów pozwoliło im zatrzymać miejsce w elicie. Warto wspomnieć że w pierwszej rundzie poprzedniego sezonu barwy tego klubu reprezentował Konrad Podobiński a trenerem do lutego był Krzysztof Kusia.

Obecnym trenerem Solnego Miasta jest Piotr Kapusta. Drużyna rozpoczęła przygotowania pod jego okiem na początku sierpnia i w trakcie dwóch miesięcy rozegrała cztery mecze kontrolne. Wygrane 7:2 z Heiro Rzeszów oraz AZS UP Kraków, również wygrany ale w stosunku 4:1 sparing z środowiskową drużyną Kraków Airport oraz przegrany z GKS Futsal Tychy 2:8. Dużym wzmocnieniem kadry naszych najbliższych rywali jest pozyskany w przerwie letniej były bramkarz reprezentacji Polski oraz Wisły Krakbet Kraków – Kamil Dworzecki. Po za tym kadra opierać się będzie na zawodnikach, którzy występowali w Solnym Mieście rok temu.

LEX Kancelaria po rozegraniu ostatniego sparingu (wygranego 2:1 z Gattą ) spokojnie trenuje, łapiąc ostatnie szlify przed debiutem w Futsal Ekstraklasie. Sztab tak jak wspominaliśmy wcześniej zmienia obciążenia i tryb przygotowań z przed sezonowych na ligowe. Wszystko podporządkowane jest jednemu celowi – udanemu, najlepiej zwycięskiemu debiutowi w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Kilka słów od trenera Miłosza Kocota przed meczem z Solnym Miastem Wieliczka:

- Bardzo długo przygotowaliśmy się do tego meczu, zrealizowaliśmy cały plan w 100%. Jesteśmy gotowi do podjęcia rywalizacji w Futsal Ekstraklasie. Pierwszy mecz z Solnym Miastem Wieliczka będzie bardzo ciężki gdyż zawsze, wszystkie debiuty wiążą się z dużą dawką emocji ponadto są to niejako derby Małopolski i okazja do pokazania się i zagrania przed liczną publicznością. Mam nadzieję, że takie wsparcie jeszcze bardziej nas zmobilizuje.

1 Kolejka Futsal Ekstraklasy

LEX Kancelaria Słomniki – MKF Solne Miasto Wieliczka

Sobota – 30.09.2017r

Godzina 18:00

Hala Sportowa w Słomnikach

Serdecznie zapraszamy na mecz!