Sparingowa potyczka z Rekordem

W dniu wczorajszym ( 27.07.2017r ) swój pierwszy mecz kontrolny przed sezonem rozegrała drużyna LEX Kancelarii. Rywalem był zespół aktualnego mistrza Polski – Rekordu Bielsko Biała. Sparing został rozegrany w Górkach Wielkich niedaleko Brennej gdzie Rekordziści odbywali obóz przygotowawczy. Zgodnie z ustaleniami sztabów szkoleniowych mecz trwał dwa razy trzydzieści minut czasu nie zatrzymywanego.

Sama rozgrywka miała charakter czysto szkoleniowy. Wynik w tym spotkaniu miał wymiar jedynie statystyczny a trenerzy zwracali na uwagę wyłącznie na grę swojego zespołu. Widać było po obu stronach potrzebę zgrania nowych elementów w zespole – szczególnie w naszym gdzie pięciu nowych zawodników zaliczyło wczoraj nieoficjalny debiut w LEX Kancelarii. Obie drużyny nie mogły skorzystać ze wszystkich zawodników. U nas nie grał Adrian Pater a u przeciwników Artur Popławski. Dodatkowo Łukasz Biel wystąpił jedynie epizodycznie.

Tempo narzucone na samym początku przez zawodników było imponujące, nie było praktycznie momentów przerwy. Akcja przenosiła się z jednej pod drugą bramkę, na parkiecie wystąpiła otwarta bitwa. Sytuację bramkowe były raz pod jedną, raz po drugą bramką. Było nieuniknione, że wraz z upływającym czasem tempo nie będzie aż tak wysokie gdyż obie drużyny są w trakcie ciężkich treningów i futsaliści mają prawo czuć zmęczenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:2 dla Rekordu, który świetnie wykorzystywał swoje sytuację pod bramkowe.

Druga część meczu przyniosła zmiany w obu zespołach. Szanse na pokazanie się trenerom dostali wszyscy zawodnicy, którzy pojechali na sparing. Podobnie było w zespole Rekordu. Tu swoją moc pokazała nasza szeroka i wyrównana kadra gdyż potrafiliśmy utrzymać intensywność i poziom gry z pierwszej połowy. Więcej zimnej głowy pod bramką Rekordzistów pozwoliło również na strzelenie sześciu bramek w tej części spotkania i ostateczną wygraną 8:6.

Wynik na pewno cieszy ale wszyscy zawodnicy oraz sztab wiedzą, że nie należy popadać w hura optymizm. Mecz kontrolny był świetną jednostką treningową, która pokazała zarówno LEX Kancelarii jak i Rekordowi nad jakimi elementami powinni skupić się podczas następnych treningów.

Po meczowy komentarz od trenera Kocota: Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję zmierzyć się z tak dobrym i wymagającym rywalem jakim jest Rekord. Chcieliśmy sprawdzić, w jakim stopniu elementy nad którymi pracowaliśmy na treningu, są skuteczne , na tle silnej drużyny. Zdecydowanie czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy ale jestem zadodowolony, bo każdy z 14 zawodników dał z siebie maksimum i pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał.

Rekord Bielsko Biała – LEX Kancelaria Słomniki 6:8 ( 5:2 )

Seidlar x2, Marek x2, samobój – Wędzony x2, Koval x2, Jonczyk x2, Solecki, Leszczak

Grano 2 x30 minut czasu nie zatrzymywanego

Rekord: Nawrat (Kałuża) - Janovsky, Biel, Seidler, Franz, Kubik, Bondar, Budniak, Marek, Surmiak, Cichy, Gąsior