Maksymalna intensywność

Cztery jednostki treningowe( w tym siłowe ) oraz dwa sparingi – tak wyglądał poprzedni tydzień w wykonaniu LEX Kancelarii. Za zawodnikami najtrudniejszy i najbardziej wymagające siedem dni w tegorocznych przygotowaniach. Podopieczni Miłosza Kocota pracowali przez ostatnie sześć dni. Od poniedziałku aż do soboty. Wszystko spowodowane jest co raz większym udziałem zajęć mających na celu doskonalenie taktyki zespołu przy kontynuacji ciężkich jednostek motorycznych oraz siłowych. Zwieńczeniem mijającego tygodnia były dwa sparingi rozegrane przez LEX Kancelarię z Gwiazdą Ruda Śląska oraz SlovMaticiem Bratysława.

Futsaliści czują zmęczenie i trudy minionych treningów ale tak jak podkreśla Adam Wędzony w swojej wypowiedzi wiedzą, że ciężka praca da efekty w lidze - Ciężko jest, ale idziemy na przód. Wszystko toczone jest zgodnie z planem, każdy wie że musimy wykonać tą ciężką pracę aby potem móc rywalizować z innymi drużynami Futsal Ekstraklasy. Nasz zawodnik cieszy się, że mecze kontrolne rozgrywamy z renomowanymi ekipami ponieważ jest to świetna szansa na pokazanie się i zebranie niezbędnego doświadczenia - Naszymi rywalami już na początku przygotowań są bardzo dobre, doświadczone zespoły na tle których możemy się bardzo dobrze sprawdzić. Jest to szansa na pokazanie się, sprawdzenie w którym miejscu jesteśmy. Adam zapytany o nasze nowe nabytki, wypowiada się o nich w samych ciepłych słowach - Na pewno można bardzo dużo podpatrzeć od tak doświadczonych i ogranych zawodników. Dla mnie to świetna okazja aby się jeszcze bardziej rozwinąć. Wydaje mi się, że szybko złapaliśmy wspólny język i teraz będzie już tylko lepiej.

Jak trener Miłosz Kocot ocenia poprzedni tydzień ?

Przyznaję, poprzedni tydzień był bardzo ale to bardzo intensywny. Złożyło się na to kilka czynników. Po pierwsze do naszych zajęć dokładamy co raz więcej akcentów i elementów czysto futsalowych co zresztą zaowocowało naszą dobrą grą z mistrzem Słowacji. Mimo tak dużej intensywności widać, że chłopaki cały czas mają chęć do treningów. Jestem bardzo zadowolony z tego jak pracują i mam nadzieję, że uda nam się utrzymać ten poziom zaangażowania i koncentracji nie tylko przez cały okres przygotowawczy ale przez cały sezon bo zagwarantowało by to nam stały rozwój.