Ostatni sparing. W sobotę gramy z Gattą.

Okres przygotowawczy powoli zbliża się do końca, treningi przechodzą z tych najcięższych do coraz lżejszych aby w końcu wejść w rytm jednostek treningowych ściśle dostosowanych do ligi. W najbliższą sobotę zakończymy cykl gier kontrolnych mających przygotować nas do sezonu 2017/2018 w Futsal Ekstraklasie. O godzinie 15.00 zagramy wyjazdowy sparing z vice mistrzem Polski zespołem Gatty Active Zduńska Wola.

Drużyna ze Zduńskiej Woli to były mistrz Polski z sezonu 2015/2016, w zeszłym sezonie zajęli drugie miejsce tuż za Rekordem Bielsko-Biała. O tytule rozstrzygnął ostatni bezpośredni mecz, który Bielszczanie wygrali 9-5. Gatta opiera swój skład na zawodnikach związanych od lat z tym klubem. Stabilność i zgranie to najważniejsze cechy jak można powiedzieć o tej drużynie. W trakcie przygotowań do sezonu, podobnie jak nasza drużyna, mają już za sobą udział w turnieju. Wygrali odbywający się w sierpniu Lublin Futsal Cup.

LEX Kancelaria Słomniki natomiast jak doskonale wiemy zajęła drugie miejsce w Beyer Futsal Masters 2017 ulegając jedynie po rzutach karnych drużynie Era Pack Chrudim. Poprzedni tydzień przeznaczony był przez nasz sztab szkoleniowy na dalsze szlifowanie elementów zaplanowanych wcześniej oraz tych, które najsłabiej wypadły podczas Wrocławskiego turnieju. Zawodnicy z każdym treningiem zyskują na pewności siebie. Do startu ligi pozostały jeszcze trzy tygodnie i jest to optymalny czas aby zawodnicy uzyskali maksymalną formę.

W sobotę spotykamy się z kolejną bardzo mocną drużyną podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Będzie to dla nas ostatnia okazja do sprawdzenia się przed startem ligi i pierwszym meczem z Solnym Miastem Wieliczka.

Sparing

Gatta Active Zduńska Wola – LEX Kancelaria Słomniki