Pierwsza połowa w Miszkolcu. Węgry - Polska

Dziś o godzinie 18.00 reprezentacja Polski, z naszym zawodnikiem Dominikiem Soleckim w składzie, rozegra pierwszy mecz barażowy z Węgrami którego stawką jest awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w Słowenii. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport!

Jeszcze przed startem rozgrywek ligowych Biało-czerwoni zagrają dwa najważniejsze mecze od kilku lat. Polacy mają szansę wrócić na europejski czempionat po siedemnastu latach przerwy. Ostatni raz występowali bowiem na tej imprezie w 2001 roku. Na drodze zespołu prowadzonego przez trenera Biangę stają reprezentanci Węgier.

Węgrzy to trzydziesta trzecia drużyna rankingu FIFA w futsalu, Polacy są o jedną pozycję wyżej. Już sam ranking pokazuje jak wyrównany zapowiada nam się dwumecz. Madziarze są drużyną minimalnie bardziej ograną na międzynarodowych turniejach. Od 2001 roku – trzykrotnie udało im się wystąpić w mistrzostwach starego kontynentu. Było to w 2005, 2010 gdy byli gospodarzami imprezy oraz dwa lata temu podczas turnieju w Serbii. Selekcjonerem naszych rywali jest Hiszpan Sito Riviera natomiast za szkolenie bramkarzy w drużynie odpowiada Jesus Chus Lopez, dobrze nam znany trener Orła Jelcz-Laskowice. Obecnym mistrzem Węgier jest drużyna Gyor, która na początku października rywalizować będzie w Main Round UEFA Futsal Cup z FC Barceloną, Era Packiem Chrudim oraz włoskim Luparense. Prawdopodobnie największą gwiazdą Węgrów jest grający w Kairatach Ałmaty Zoltán Dróth, który w turnieju eliminacyjnym w trzech spotkaniach zaliczył dwie bramki i tyle samo asyst.

Polacy prowadzeni przez Andrzeja Biangę i wspomagającego go Błażeja Korczyńskiego chcą, tak jak wspominaliśmy na początku, wykorzystać szansę na historyczny – drugi awans na mistrzostwa Europy. W ostatnim sparingu przed dwumeczem z Węgrami ulegli Francuzom 3-4. Jednego z goli dla Biało-czerwonych zdobył Marcin Czech, który jednak nie dostał tym razem powołania. W sierpniowym spotkaniu nie mogli wystąpić zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała, którzy w tym samym czasie walczyli w rundzie eliminacyjnej UEFA Futsal Cup. W grupie eliminacyjnej zajęliśmy trzecie miejsce za Hiszpanią, Serbią a przed Mołdawią. Ostatnie trzy bezpośrednie spotkania z Węgrami kończyły się dwoma zwycięstwami Polaków ( 2-0 oraz 6-2 ) i jedną porażką w rozmiarze 1-3.

Wierzymy, że dziś Polacy są wstanie wywieź dobry wynik z Miszkolca i następnie, za dwa tygodnie, w Koszalinie świętować awans do Mistrzostwa Europy!

Powodzenia Dominik! Do boju Polsko!

Transmisja spotkania od godziny 18.00 w Polsacie Sport!

Grafika od: futsalekstraklasa.pl