Pierwsza część weekendu za nami. Gwiazda - LEX 4:5

Zawodnicy LEX Kancelarii Słomniki mają już za sobą pierwszy mecz ze swoistego dwumeczu jaki odbędą w ten weekend. W piątkowe popołudnie zmierzyli się z pierwszoligową Gwiazdą Ruda Śląska w meczu kontrolnym, który zakończył się wynikiem 5:4 dla naszego zespołu. Sam mecz, podobnie jak rywalizacja z Rekordem tydzień temu, trwał dwa razy trzydzieści minut czasu nie zatrzymywanego a wynik miał charakter czysto statystyczny.

Trener Miłosz Kocot postanowił ze względów zdrowotnych nie korzystać z Adriana Patera, Kamila Lasika, Adama Przeniosło oraz Andrzeja Musiała. Tym samym podział minut przypadł na pozostała do dyspozycji jedenastkę, którą stanowiło dwóch bramkarzy oraz dziewięciu zawodników „z pola „. Od początku widać było, że obie drużyny mają zamiar poćwiczyć wiele rozwiązań i elementów taktycznych. Zgodnie z przypuszczeniami gospodarze mieli przewagę nad naszym zespołem jeśli chodzi o dynamikę i siłę. Gwiazda swoje treningi rozpoczęła dopiero 1 sierpnia, nasi zawodnicy natomiast cały czas są w trakcie ciężkich przygotowań do sezonu Futsal Ekstraklasy. Pierwsza część rywalizacji zakończyła się wynikiem 3:1 dla zawodników z Rudy Śląskiej a bramkę dla naszego zespołu zdobył Konrad Podobiński.

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Strata dwóch bramek tylko przyśpieszyła decyzję sztabu szkoleniowego o sprawdzeniu gry w przewadze. Mimo, że ten element był ćwiczony jedynie w małym stopniu to trenerzy postanowili sprawdzić jak poradzą sobie nasi zawodnicy i zebrać kolejny materiał do pracy. Gra z „lotnym bramkarzem” przyniosła wymierne skutki w postaci bramek Jonczyka, Kovala oraz Leszczaka. Drużyna nie ustrzegła się jednak błędu, który wykorzystali zawodnicy Gwiazdy zdobywając bramkę na 4:4. W samej końcówce powróciliśmy do tradycyjnego ustawienia w którym strzeliliśmy ostatnią bramkę a jej autorem był Sebastian Leszczak.

Ostateczny wynik tego meczu to 5:4 dla naszego zespołu. Rezultat tak jak wspominaliśmy nie był dziś istotny. Trenerzy dzięki grze kontrolnej z Gwiazdą uzyskali kolejne sześćdziesiąt minut materiału szkoleniowego i mogli przekonać się jak w rywalizacji wyglądają elementy ćwiczone na treningach. Sytuacja boiskowa sprowokowała również, że bardzo mocno przećwiczyliśmy element gry w przewadze co jest tylko dodatkowym zyskiem dla sztabu.

Już jutro o 18.30 czeka nas kolejny test – mecz. Tym razem miejscem jego rozegrania będzie Puchov a rywalem mistrz Słowacji SlovMatic Bratysława.

Pomeczowy komentarz naszego trenera Miłosza Kocota: Za nami drugi mecz kontrolny w trakcie przygotowań. Wynik oczywiście w tym spotkaniu nie był ważny. My jako sztab skupiliśmy się na analizie naszej gry oraz sprawdzeniu jak zawodnicy adaptują elementy taktyczne ćwiczone podczas treningów. Nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich graczy co automatycznie wymusiło kilka zmian w czwórkach. Jutro kolejny sparing, który da nam jeszcze więcej materiału niezbędnego do dalszej pracy.

Gwiazda Ruda Śląska – LEX Kancelaria Słomniki 4:5 ( 3:1 )

Podobiński, Jonczyk, Koval, Leszczak x2

Skład LEX Kancelarii: Machlowski ( Zachariasz ) - Czech, Koval, Vakhula, Jonczyk, Porębski, Leszczak, Solecki, Wędzony, Podobiński

Trener: Miłosz Kocot