Remis na Słowacji

Sobotnie popołudnie przyniosło LEX Kancelarii kolejny debiut! Tym razem nasza drużyna po raz pierwszy rozgrywała swoje spotkanie po za granicami naszego kraju. W Słowackiej miejscowości Puchov podopieczni Miłosza Kocota zmierzyli się w meczu sparingowym z mistrzem naszych południowych sąsiadów – Slov Maticiem ( Slovanem ) Bratysława.

Wczorajszy mecz rozgrywany był zgodnie z przepisami futsalowymi dwa razy po dwadzieścia minut czasu zatrzymywanego.Był to drugi sparing Słomniczan w przeciągu czterdziestu ośmiu godzin, dokładając do tego ciężkie treningi w trakcie których są zawodnicy nie dziwiło zmęczenie widoczne na ich twarzach oraz w boiskowych poczynaniach. Rywalizacja wyglądała zupełnie inaczej niż dwie poprzednie. Drużyny były o wiele bardziej wstrzemięźliwe w swoich ofensywnych poczynaniach i skupiły się bardziej na grze defensywnej. Wynikało to za pewne również z innych elementów nad którymi chcieli pochylić się wczoraj trenerzy. Taka sytuacja doprowadziła do tego iż do przerwy nie padły żadne bramki.

Po grze drużyny mistrza Słowacji widać było wielkie ogranie i doświadczenie zbierane latami w występach na międzynarodowych parkietach. W swojej grze prezentowali oni bardzo wysoką kulturę oraz wiele ciekawych rozwiązań taktycznych. Oczywiście podobnie jak nasza drużyna są w trakcie przygotowań i próbowali różnych nowych elementów. Trenerzy Kocot i Kusia udzielali naszym zawodnikom w trakcie drugiej połowy wielu rad przy linii bocznej oraz wskazywali wyraźnie elementy na które zawodnicy mają zwrócić szczególną uwagę. W pewnym momencie drugiej części gry a dokładniej na dziewięć minut przed jej końcem LEX Kancelaria prowadziła 3-0 po bramkach Porębskiego, Vakhuli oraz Wędzonego. W tym miejscu jednak przewaga doświadczenia naszych rywali wzięła górę. W końcówce spotkania zdobyli trzy bramki doprowadzając do remisu.

Ostatecznie wczorajszy test-mecz zakończył się wynikiem 3:3. Po raz kolejny podkreślamy, że rezultat w przypadku tego typu spotkań ma charakter czysto informacyjny. Dziś zawodnicy mogli spróbować swoich sił na tle mocnej europejskiej drużyny, po raz pierwszy reprezentując nasze barwy poza granicami Polski. Sztab szkoleniowy zobaczył jak ich podopieczni radzą sobie z drużyną grającą innym stylem niż Polskie zespoły. Na tym spotkaniu zyskali więc wszyscy!

Komentarz pomeczowy trenera Miłosza Kocota: Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować i rozegrać sparing z tak dobrym, utytułowanym rywalem jakim jest SlovMatic. Dzisiejsza rywalizacja i materiał zebrany podczas niej będzie świetną bazą do dalszego rozwoju drużyny. Przy okazji wszystkich naszych dotychczasowych gier wspominany o zbieraniu owego materiału i może wydawać się to dosyć przesadzone jednak w mojej opinii potrzebujemy jako młoda drużyna mieć go jak najwięcej aby na jego podstawie czerpać wnioski.

SlovMatic ( Slovan ) Bratysława – LEX Kancelaria Słomniki 3:3 ( 0:0 )

Adam Zdrahal, Marek Bahna,Peter Kozar – Dawid Porębski, Roman Vakhula, Adam Wędzony

LEX Kancelaria: Zachariasz ( Lasik ) - Vakhula, Koval, Czech, Solecki, Jonczyk, Porębski, Wędzony, , Przeniosło, Musiał, Leszczak

Trener: Miłosz Kocot