Pierwsza kolejka Futsal Ekstraklasy - zapowiedź

Jutro o godzinie 20.00 w Białymstoku zabrzmi pierwszy gwizdek Futsal Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Drugi, obok naszego zespołu, tegoroczny beniaminek MOKS Słoneczny Stok Białystok podejmie we własnej hali vice mistrza Polski Gattę Active Zduńska Wola. My dziś przyglądniemy się bliżej poszczególnym parom pierwszej serii gier.

29.09.2017r Godzina 20.00 MOKS Słoneczny Stok Białystok vs Gatta Active Zduńska Wola

Na pierwszy ogień fani futsalu będą mogli obejrzeć (spotkanie będzie transmitowane w SportKlubie) rywalizację mistrza I ligi grupy północnej z vice mistrzem kraju. Białostoczanie to prawdziwy beniaminek Futsal Ekstraklasy, będzie to ich pierwszy udział w tych rozgrywkach. Gatta znajduje się w tej hierarchii na drugi biegunie. Jest to drużyna doświadczona, stabilna kadrowo, która za pewne ponownie włączy się do walki o najwyższe cele. Drużynę MOKS-u czeka wielkie wyzwanie w piątkowy wieczór.

Transmisja spotkania w telewizji SportKlub

Obsada sędziowska: Robert Podlecki, Paweł Wałęga, Paweł Tokarewicz, Jakub Rutkowski

30.09.2017r Godzina 15.00 Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy

Spotkaniu dwóch zespołów, które w przerwie letniej straciły kluczowe części swoich składów. Ze Szczecinem pożegnało się aż czterech zawodników. Z klubu odeszli Michał Kubik, Kamil Lasik, Dominik Solecki oraz Adam Jonczyk. Z drużyną Smoków rozstał się natomiast bramkarz – Maciej Foltyn. W sobotnie popołudnie okaże się, która z drużyn lepiej uzupełniła braki.

Obsada sędziowska: Andrzej Witkowski, Michał Żurawski, Adam Sobinek

30.09.2017r Godzina 20.00 AZS UŚ Katowice – FC Toruń

Brązowi medaliści poprzedniego sezonu – FC Toruń na inauguracje nowej kampanii wybiorą się na Śląsk aby o pierwsze punkty powalczyć z Akademikami z Katowic. Minimalnym faworytem wydają się Torunianie, którzy lukę po pożegnaniu z Cleversonem uzupełnili podstawowym zawodnikiem kadry – Tomaszem Kriezelem. Jednak AZS UŚ na pewno w swojej hali postawi rywalom bardzo trudne warunki i powalczy o każdy możliwy punkt.

Obsada sędziowska: Damian Grabowski, Andrzej Śliwa, Katarzyna Netkowska

30.09.2017r Godzina 18.00 AZS UG Gdańsk – Piast Gliwice

Osłabieni odejściem Tomasza Kriezela Gdańszczanie zmierzą się na otwarcie sezonu z Piastem Gliwice dowodzonym przez nowego trenera – Klaudiusza Hirscha. Trener Hirsch po zdobyciu brązowego medalu z drużyną FC Toruń będzie starał się powtórzyć sukces z Gliwiczanami. Nie będzie to jednak łatwe bo drużyn chętnych do walki o podium FE jest w tym roku wyjątkowo dużo!

Obsada sędziowska: Kamil Grzębowski, Sylwester Baryczkowski, Marcin Skwiot

30.09.2017r Godzina 18.00 LEX Kancelaria Słomniki – Solne Miasto Wieliczka

O tym spotkaniu w trakcie mijających tygodni napisaliśmy chyba już wszystko! Nasz debiut w Futsal Ekstraklasie i to od razu w roli gospodarza w derbach Małopolski! Więcej o meczu pod tym linkiem: http://lexkancelariaslomniki.futbolowo.pl/news/article/lige-czas-zaczac-w-sobote-gramy-z-solnym-miastem-wieliczka

Obsada sędziowska: Dominik Cipiński, Marcin Muszyński, Janusz Krupnik, Łukasz Szymczyk

02.10.2017r Godzina 20.00 Clearex Chorzów – Rekord Bielsko Biała

Już w pierwszej kolejce dojdzie do rewanżu za rozgrywany dwa tygodnie temu Superpuchar Polski. W meczu o pierwsze tegoroczne trofeum na krajowym podwórku triumfowali Rekordziści, którzy pokonali Chorzowian 5-0. Spotkanie zdobywcy Pucharu Polski z mistrzem oraz drużyną aspirującą do gry na wysokim europejskim poziomie zapowiada elektryzująco. W obu drużynach mamy aż siedmiu reprezentantów Polski, którzy dopiero co wywalczyli awans na mistrzostwa Europy. Po stronie gospodarzy: Mikołaj Zastawnik, Robert Gładczak, Maciej Mizgajski, Tomasz Lutecki. W obozie gości: Michał Kałuża, Michał Kubik, Rafał Franz. W Rekordzie występuje również reprezentant Czech Michal Seidler, który w meczu barażowym z Serbią zdobył dwie bramki.

Transmisja spotkania w telewizji SportKlub

Obsada sędziowska: Grzegorz Wiercioch, Patryk Gryckiewicz, Piotr Koloczek, Marcin Stoń