Rosja i Kazachstan rywalami Polaków podczas Euro.

Dziś o godzinie 12.30 w stolicy Słowenii – Ljublanie odbyło się losowanie fazy grupowej futsalowych mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 30.01.-10.02.2018r właśnie w Słowenii. Dzięki wtorkowej wygranej 6-4 nad Węgrami Polacy po ponad szesnastoletniej przerwie wystąpią na tej imprezie. Podczas losowania wyłoniona cztery trzy zespołowe grupy.

Polacy trafili do grupy B wraz z Rosją i Kazachstanem. Rosjanie to mistrzowie Europy z 1999 roku, pięciokrotni vice mistrzowie (ostatni finał to 2016r) oraz dwukrotni brązowi medaliści. Dla Kazachów będzie to natomiast dopiero drugi występ w głównej imprezie. Jednak w 2016r podczas swojego debiutu zdobyli brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Serbią 5-2.

Do kolejnej rundy awansują dwa najlepsze zespoły. W ćwierćfinale zwycięzca naszej grupy zagra z zespołem, który zajmie drugie miejsce w Grupie A. Drużyna z drugiego miejsca w naszej grupie rywalizować będzie natomiast z najlepszą kadrą grupy A.

Terminarz grupy B:
30 stycznia - Rosja - Polska
1 lutego - Polska - Kazachstan
3 lutego - Kazachstan - Rosja

Warto przypomnieć, że LEX Kancelaria Słomniki ma w swoim składzie nie tylko reprezentanta Polski ale również Ukrainy. Mowa tu oczywiście o Sergyiu Kovalu, który podczas ostatnich eliminacji był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny narodowej.

Ukraina trafiła do grupy C wraz z Portugalią oraz Rumunią.

Komplet wyników losowań grup UEFA Futsal Euro 2018:

Grupa A:

Słowenia

Włochy

Serbia

Grupa B:

Rosja

Kazachstan

Grupa C:

Portugalia

Rumunia

Grupa D:

Hiszpania

Azerbejdżan

Francja

Komentarz odnośnie losowania naszego zawodnika i reprezentanta Polski – Dominika Soleckiego:

Ciężko określić to losowanie pod kątem "dobre czy złe". Awansowaliśmy do ME po 17 latach. Wśród 12 zespołów, które wezmą udział w mistrzostwach nie ma już słabych rywali. Szanse na awans mają wszyscy. Tak samo Rosjanie, Kazachowie jak również i my. Naszym zadaniem było awansować na Euro. Teraz trzeba zrobić krok dalej i nie tylko odnotować 2 występy na mistrzostwach, ale powalczyć o awans z grupy i jak najlepszy rezultat. Jesteśmy w stanie tego dokonać. Wiem, że zostaniemy doskonale przygotowani aby zapisać się w historii po raz kolejny. Z Rosją jak i Kazachstanem grałem dwukrotnie. Kilka lat temu w dwumeczu z Rosją przegraliśmy oba spotkania po 0-6. Jednak byliśmy wtedy zupełnie innym zespołem niż dzisiaj. Z Kazachstanem również dwukrotnie mierzyliśmy się w ramach baraży do MŚ. Jak wszyscy wiedzą w pierwszym meczu potrafiliśmy postawić się faworytom i uzyskać remis 1-1. Od tych spotkań minęło sporo czasu, a my z każdym kolejnym zgrupowaniem reprezentacji stajemy się silniejsi. Jedziemy na EURO spełnić swoje marzenia i wywalczyć awans z niezwykle ciężkiej grupy!

Foto: UEFA.COM