Vicemistrzynie Polski w Słomnikach. Kobiety grają z UJotem!

Już za dwa dni dojdzie do ostatniego tegorocznego pojedynku LEX Kancelarii Słomniki. Ten niezwykle udany w naszym wykonaniu rok kończyć będą Panie. W najbliższą środę we własnej hali przyjdzie im zmierzyć się z gigantem kobiecego futsalu, dwukrotnymi mistrzyniami Polski z lat 2014, 2015 oraz obecnymi vice mistrzyniami Polski - drużyną AZS UJ Kraków. Po przełamaniu jakiego nasza żeńska sekcja dokonała w sobotę w Częstochowie przyjdzie im dokonać czegoś jeszcze trudniejszego - urwać punkty faworytowi do wygrania całych rozgrywek.

Zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego to hegemon jeśli chodzi o kobiecy futsalu. Oprócz wyżej wymienionych sukcesów należy również zwrócić uwagę na ich tegoroczną postawę. W dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyły komplet dwunastu punktów, strzelając trzynaście bramek a tracąc zaledwie jedną w ostatni weekend podczas rywalizacji z Rolnikiem Głogówek. O sile drużyny stanowią reprezentantki Polski, które walnie przyczyniły się do wygrania przez Polskę dwa tygodnie temu turnieju państw Wyszehradzkich. Są to bramkarka Karolina Klabis, kapitan kadry Justyna Maziarz, a także Magdalena Knysak, Kinga Wilk i Natalia Sitarz.

Nasz zespół nie zamierza jednak wyjść na parkiet po jak najmniejszy wymiar kary. Zawodniczki z pod szyldu LEXa to ambitne i charakterne kobiety, które mają przed sobą jeden cel - sprawić wielką niespodziankę na zakończenie roku i wygrać ( albo chociaż zremisować )  z drużyną UJotu. Swoją wolę walki pokazywały już w kilku dotychczasowych spotkaniach gdzie mimo niekiedy niekorzystnych wyników ich postawa zasługiwała na wielkie pochwały. Sobotni mecz z Częstochową, który wygrały wysoko 7-2 pozwolił im nabrać pewności siebie, która będzie niezbędna do walki z tak dobrą drużyną.

Wszystkich kibiców naszej drużyny oraz sympatyków futsalu zapraszamy na ostatni akcent tego futsalowego roku. Zanim przejdziemy do przygotowań związanych z nadchodzącymi świętami wspólnie wspomóżmy nasz zespół po raz ostatni w 2016 roku!

Środa - 21.12.2016r

Godzina 20.00